Premier League: błąd Fabiańskiego, hat-trick, koniec czarnej serii

Thomas Tuchel
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Wyniki 6. kolejki Premier League. Za nami sześć sobotnich spotkań, które rozpoczęły się o 16:00. W jednej z potyczek Chelsea wygrała z West Hamem 2:1. Przy bramce na 1:1 źle zachował się Łukasz Fabiański. Świetne zawody rozegrał za to Ivan Toney, który w spotkaniu Brentford – Leeds (5:2) strzelił trzy gole (w tym jednego po pięknym trafieniu z wolnego). W innej konfrontacji Nottingham przegrało z Bournemouth 2:3. Tym samym goście po wspaniałej pogoni od stanu 0:2 odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 6 sierpnia. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Zwroty akcji na Stamford Bridge, koncert Toneya, Tottenham zrobił swoje

Chelsea podejmowała West Ham. W pierwszym składzie Młotów wyszedł oczywiście Łukasz Fabiański. Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia. Po zmianie stron lepsza była Chelsea i finalnie starcie na Stamford Bridge zakończyło się rezultatem 2:1. Przy bramce na 1:1 o wiele lepiej mógł zachować się Fabiański. Polak wyszedł z bramki, ale nie wykazał się odpowiednim zdecydowaniem, co wykorzystał Ben Chilwell.

Także w Londynie doszło do starcia Brentford – Leeds. Po 45. minutach gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw pięknie z wolnego przymierzył Ivan Toney. Potem ten sam zawodnik skutecznie wykonał rzut karny. Toney nie zamierzał na tym poprzestawać, a w 58. minucie strzelił trzeciego gola. Finalnie gospodarze triumfowali 5:2. Mateusz Klich (Leeds) pojawił się na boisku w 79. minucie.

Newcastle podejmowało Palace. Sroki po raz kolejny zawiodły w tym sezonie i tylko zremisowały z Orłami 0:0. Nottingham rywalizowało z Bournemouth. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale rywale się nie poddawali. Piłkarze Bournemouth doprowadzili do wyrównania, a potem przechylili szalę wiktorii na swoją korzyść (3:2).

Mecz Tottenham – Fulham rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Antonio Conte. W 40. minucie golkipera beniaminka pokonał Pierre-Emile Hojbjerg. Koguty podwyższyły na 2:0, a gości stać było jedynie na trafienie honorowe. Z kolei Wolves skromnie ograło Southampton 1:0.