Premier League: Nieudany powrót Pottera do Brighton, Tottenham wygrywa rzutem na taśmę

Leandro Trossard

Podsumowanie sobotnich meczów Premier League. Chelsea przegrała na wyjeździe z Brighton aż 1-4, a Tottenham odwrócił losy rywalizacji i po golu w doliczonym czasie gry pokonał Bournemouth. Wysokie aspiracje potwierdziło Newcastle United, które rozgromiło Aston Villę.

Wielki blamaż Chelsea

W sobotę o godzinie 16 rozpoczęło się w Premier League pięć spotkań. Ze szczególną uwagę kibice śledzili starcie na Amex Stadium, gdzie po raz pierwszy z Chelsea przyjechał Graham Potter. Brighton rozegrało zabójcze 45 minut i na przerwę schodziło z prowadzeniem 3-0. Po zmianie stron Chelsea starała się odwrócić losy rywalizacji, ale stać ją było tylko na jedno trafienie.

Nie zawiodło natomiast Newcastle United, które po raz kolejny potwierdziło wysokie aspiracje i rozgromiło Aston Villę aż 4-0. Na ławce trenerskiej “The Villans” zasiadł jeszcze Aaron Danks. Dopiero od następnej kolejki drużynę poprowadzi Unai Emery.

Zwycięska mentalność Tottenhamu

W ostatnich tygodniach Tottenham zawodził i skomplikował nieco swoją sytuację w Premier League. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla podopiecznych Antonio Conte, którzy przegrywali już od 22. minuty. Bournemouth zdołało nawet wbić drugą bramkę, co nie zatrzymało londyńczyków, którzy odrobili straty i zdobyli zwycięskiego gola już w doliczonym czasie gry.

Mecz Brentford z Wolverhampton zakończył się remisem 1-1, zaś Crystal Palace ograło Southampton i awansowało na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

Wyniki meczów 14. kolejki Premier League

Bournemouth – Tottenham 2:3 (1:0)

22′, 50′ Moore – 57′ Sessegnon, 73′ Davies, 90+2′ Bentancur

Brentford – Wolverhampton 1:1 (0:0)

50′ Mee – 52′ Neves

Brighton – Chelsea 3:1 (3:0)

5′ Trossard, 14′ Loftus-Cheek (sam.), 42′ Chalobah (sam.), 90+2′ Gross – 48′ Havertz

Crystal Palace – Southampton 1:0 (1:0)

38′ Edouard

Newcastle United – Aston Villa 4:0 (1:0)

45+6′, 56′ Wilson, 59′ Joelinton, 67′ Almiron