Haaland znów decydujący, Manchester City wraca na zwycięskie tory

Manchester City
PressFocus Na zdjęciu: Manchester City

Manchester City pokonał Brighton 3:1 w meczu 13. kolejki Premier League. Znów decydujący w drużynie The CItizens okazał się Erling Haaland, zdobywca dwóch goli w sobotnim pojedynku. W drugim meczu rozegranym o godzinie 16:00 Everton przekonująco ograł Crystal Palace 3:0.

• Erling Haaland z kolejnymi trafieniami na boiskach Premier League
  • Po dwóch meczach bez wygranej City wraca na zwycięskie tory
  • Pewna wygrana Evertonu z Crystal Palace

Haaland znów błyszczy w Premier League

Manchester City do meczu z Brighton przystępował po remisie z FC Kopenhagą w Lidze Mistrzów oraz po porażce z Liverpoolem w zeszły weekend. Dwa słabsze wyniki wyraźnie podrażniły ambicje Obywatelii, którzy z dużym zaangażowaniem rozpoczęli sobotni pojedynek z Brighton. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie stworzyli zbyt wielu sytuacji pod bramkowych, ale gospodarze wykazali się dużą skutecznością. Po raz kolejny decydujący okazał się Erling Haaland, zdobywca dwóch goli dla gospodarzy.

Po zmianie stron dość nieoczekiwanie bramkę kontaktową zdobyło Brighton. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Trossard. W drugiej części spotkania inicjatywę próbowały przejąć Mewy, które częściej utrzymywały się przy piłce, ale nie przekładało się to na ilość sytuacji podbramkowych. City wyraźnie kontrolowali przebieg spotkania i równie często gościli pod bramką rywala, co Brighton. W 75. minucie wynik spotkania ustalił Kevin De Bruyne, który zdobywając trzecią bramkę dla gospodarzy odebrał Mewom nadzieję na remis w tym pojedynku.

W drugim pojedynku rozgrywanym o godzinie 16:00 Everton rywalizował z Crystal Palace. The Toffees podchodzili do tego spotkania po serii trzech porażek z rzędu, jednak goście prezentują bardzo nieregularną formę w obecnych rozgrywkach dlatego trudno było wskazać faworyta tego starcia.

Optyczną przewagę w tym pojedynku mieli goście, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale byli nieskuteczni. Dużo większą precyzyjnością wykazali się piłkarze Evertonu, którzy wypunktowali rywala. Wynik spotkania już w 11. minucie otworzył Calvert-Lewin. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia dołożyli Gordon oraz McNeil dając The Toffees pewne zwycięstwo 3:0.

Wyniki 13. kolejki Premier League

Manchester City – Brighton 3:1 (2:0)
22′, 43′ Haaland, 75′ De Bruyne – 53′ Trossard

Everton – Crystal Palace 3:0 (1:0)
11′ Calvert-Lewin, 63′ Gordon, 85′ McNeil