Man City podtrzymał dobrą serię w spotkaniach z Norwich

Gracze Manchesteru
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Manchesteru

W meczu drugiej kolejki Premier League Manchester City bardzo pewnie wygrał na swoim boisku z Norwich City 5:0 (2:0). Jednego z goli dla Obywateli zdobył niedawno pozyskany Jack Grealish. Gospodarze w czterech ostatnich domowych spotkaniach z tymi rywalami zawsze wygrywali. W sumie strzelili im aż 19 bramek.

Gospodarze rozpoczęli zgodnie z planem. Już w siódmej minucie Raheem Sterling zagrał mocną piłkę w pole karne, jeden z defensorów rywali niefortunnie trafił w bramkarza Norwich City i było 1:0 dla Obywateli. Samobójcze trafienie zapisano na konto Tima Krula.

W 16. minucie podopieczni Pepa Guardioli podwyższyli, ale ostatecznie trafienie Ferrana Torresa nie zostało uznane z powodu faulu, który nastąpił we wcześniej fazie akcji. Gospodarze dopięli jednak swego. Niedługo potem piłkę do siatki rywali po zagraniu od Gabriela Jesusa skierował Jack Grealish.

Obywatele dążyli do strzelania kolejnych goli. Udało im się to w 65. minucie. Aymeric Laporte wykorzystał zamieszanie w polu karnym beniaminka i stało się jasne, że Manchester City pewnie wygra ten mecz. Kolejnego gola zdobył Sterling, który z kilku metrów pokonał Krula. Asystę przy jego trafieniu zanotował Gabriel Jesus.

Ostatecznie podopieczni Guardioli triumfowali 5:0, bo w końcówce sytuacji sam na sam z golkiperem Kanarków nie zmarnował Mahrez.