Liverpool i Man Utd chcą radykalnych zmian w Premier League!

Liverpool FC - Manchester United
Liverpool FC - Manchester United fot. PressFocus

Liverpool FC i Manchester United według najnowszych doniesień angielskich mediów mają radykalny plan, który miałby sprawić, że rozgrywki ligowe w angielskiej ekstraklasie liczyłyby mniej zespołów. W obecnej formie nie byłby już rozgrywany Puchar Ligi Angielskiej, a całkowicie zniesiony zostałby mecz o Tarczę Wspólnoty.

Czytaj dalej…

Liverpool FC i Manchester United przygotowały propozycję zmian dla ligi. Polegałyby one między innymi na tym, że rozgrywki Premier League liczyłby nie 20 drużyn, jak to ma miejsce aktualnie, a 18 zespołów.

Spekuluje się, że zwolennikiem powyższego rozwiązania ma być dyrektor generalny Premier League Rick Parry. Pierwszy informację na temat ewentualnych zmian w rozgrywkach piłkarskich w Anglii podał dziennik Daily Telegraph.

Angielscy dziennikarze twierdzą, że właściciele Liverpoolu, czyli konsorcjum Fenway Sports Group, przedstawiło wstępny plan, nad którym pracował również prezes zarządu Manchesteru United Joel Glazer. Pojawiły się głosy, że propozycja zmian w rozgrywkach piłkarskich w Anglii przypadła do gustu przedstawicielom także innych klubów takich jak: Arsenal FC, Chelsea FC, Manchester City i Tottenhamu Hotspur, czyli pozostałych ekip z tzw. “wielkiej szóstki” w Premier League.

Pandemia koronawirusa wymusi zmiany w Premier League?

Czym podyktowane mają być powyższe zmiany? Przede wszystkim ma to wpłynąć na zmniejszenie obaw dotyczących ogromnej dziury w finansach, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa. Jednocześnie kluby z angielskiej ekstraklasy miałby się zobowiązać do przekazywania 25 procent rocznego dochodu na kluby z zaplecza Premier League.

Na dzisiaj nie ma informacji, od kiedy miałyby obowiązywać nowe zasady. Media w Anglii spekulują natomiast, że nowy plan miałby zostać wdrożony w życie od sezonu 2022/2023. Zakładałby on, że z ligi spadłyby cztery drużyny, a dwie wywalczyłyby awans. Z kolei 16. team w angielskiej ekstraklasie grałby baraż z ekipą z zaplecza Premier League, która zajęłaby miejsce 3-5.

Komentarze