LN: Bez goli na Parken Stadium

Jordan Pickford

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA, w którym reprezentacja Anglii mierzyła się z Danią. Taki stan rzeczy sprawia, że podopieczni Garetha Southgate’a plasują się na drugiej pozycji w tabeli grupy drugiej w Dywizji A.

Synowie Albionu przystępowali do swojej potyczki po wygranym boju z Islandią. Z kolei team z Półwyspu Jutlandzkiego miał nadzieję wrócić na zwycięski szlak po porażce z Belgami.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji na stadionie w Kopenhadze upłynęły pod znakiem przewagi gospodarzy. Na szczęście dla kibiców angielskich w świetnej dyspozycji był we wtorkowy wieczór Jordan Pickford, który robił, co w jego mocy, aby nie dać się pokonać.

W pierwszej odsłonie bliscy szczęścia byli przede wszystkim Kasper Dolberg i Martin Braithwaite, ale ostatecznie żadnemu z wymienionych nie udało się skierować piłki do siatki, więc na przerwę obie drużyny udały się z wyjściowym wynikiem 0:0.

Po zmianie stron uaktywnił się Harry Kane, który po raz pierwszy zagroził bramce strzeżonej przez Kaspera Schmeichela w 69. minucie, ale ta próba była niecelna. Kolejny raz napastnik Tottenhamu Hotspur mógł skierować piłkę do siatki w doliczonym czasie rywalizacji, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca zawodów rezultat ostatecznie nie uległ zmianie. Anglia zaliczyła zatem remis, dzięki czemu w tabeli grupy drugiej ustępuje pola reprezentacji Belgii. Kolejne swoje spotkania Synowie Albionu rozegrają już w przyszłym miesiącu, mierząc się w meczu kontrolnym z Walią, a w Lidze Narodów UEFA z Belgią i Danią.