Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Interesuje mnie tylko mecz przeciwko Chelsea

Liverpool FC zagra u siebie z Chelsea FC w niedzielnym meczu 34. kolejki angielskiej Premier League. Jurgen Klopp, menedżer The Reds, powiedział, że koncentruje się tylko i wyłącznie na starciu przeciwko The Blues, choć jego zespół jest też w trakcie rywalizacji w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Na pięć spotkań przed końcem sezonu ligowego Liverpool ma dwa punkty przewagi nad drugim Manchesterem City, który rozegrał jednak jeden mecz mniej. Rywalizację o tytuł mistrzowski Klopp porównał do biegu lekkoatletycznego.

– Jeśli bierzesz udział w biegu na 400 metrów, to wygląda to następująco. Po pierwszych 100 metrach wszyscy są razem. Po 200 metrach w czołówce jest już kilku uczestników. Po 300 metrach pozostaje dwójka i dlatego na ostatnich 100 metrach trzeba dać z siebie wszystko – powiedział Klopp, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– My jesteśmy właśnie w tym momencie tego sezonu. Trzeba wykorzystać wszystko co się ma, każdą część swojego ciała. Chcemy kontrolować mecze i grać bardzo pozytywną pikę. Musimy grać jak dorośli – podkreślił niemiecki szkoleniowiec.

– Interesuje mnie tylko mecz przeciwko Chelsea. Nie dlatego, że jest to Chelsea, ale to jest nasz jedyny mecz w ten weekend. Nasz rywal jest silny i przechodzi dobry okres – stwierdził. Początek niedzielnego spotkania na Anfield o godzinie 17.30.

Komentarze