Fulham – Everton: dobra passa podtrzymana

gracze Fulham
PressFocus Na zdjęciu: gracze Fulham

W jednym z meczów tej kolejki Premier League zawodnicy Fulham zremisowali z graczami Evertonu 0:0. Gospodarze są niepokonani w rozgrywkach ligowych od 9 października.

• Gracze Fulhamw trzech ostatnich meczach nie zanotowali ani jednej porażki i chcieli podtrzymać tę serię
  • Do przerwy na Craven Cottage w Londynie nie padła ani jedna bramka
  • W drugiej połowie także nie zobaczyliśmy nawet jednego trafienia i oba kluby zainkasowały po jednym oczku

Bez goli na Craven Cottage

Spotkanie FulhamEverton zapowiadało się bardzo ciekawie. Gospodarze są w dobrej formie, a goście w końcu ostatnio przełamali się i zanotowali ligowe zwycięstwo.

Londyńczycy mogli prowadzić od ósmej minuty. Na strzał zdecydował się Willian, ale na posterunku był Jordan Pickford, który zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

Później odpowiedzieli przyjezdni. W dobrej sytuacji znalazł się Dominic Calvert-Lewin. Napastnik Evertonu nie wykazał się jednak odpowiednią precyzją i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis na stadionie Fulham.

Pod koniec pierwszej połowy mogło być 1:0 dla podopiecznych Franka Lamparda. Swojej okazji nie wykorzystał jednak James Tarkowski.

Siedem minut po zmianie stron szansę na gola znowu miał Willian. Po raz kolejny Brazylijczyk został zatrzymany przez dobrze interweniującego Pickforda.

Po godzinie gry blisko byli zawodnicy z Londynu. Tym razem Aleksandar Mitrović uderzył ponad poprzeczką. W 70. minucie Calvert-Lewin strzelił gola, ale wcześniej był na spalonym.

Do ostatniego gwizdka sędziego też nie padły żadne prawidłowe bramki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce Premier League londyńczycy zagrają na wyjeździe z Manchesterem City. Tymczasem piłkarze z Liverpoolu podejmą Leicester City.