Leeds nadal bez przełamania, udany wieczór Aston Villi

Emi Buendia
PressFocus Na zdjęciu: Emi Buendia

Aston Villa skromnie pokonała Leeds United 2:1 w meczu 20. kolejki Premier League. Bramki na wagę trzech punktów zdobywali Bailey oraz Buendia. Honorowe trafienie dla gości padło łupem Bamforda.

• Aston Villa przełamała słabą serię
  • Leeds szósty mecz bez wygranej
  • Bailey oraz Buendia z trafieniami dla Aston Villi

Skromna wygrana Aston Villi z Leeds

Aston Villa odniosła tylko jedno zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach pokonując Tottenham w Premier League. Leeds United również dalekie było od dobrej formy, bowiem były zespół Klicha nie potrafił sięgnąć po zwycięstwo od pięciu spotkań. Dla obu zespołów był to zatem pojedynek na przełamanie.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu, bo już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Bailey. To bramka wpłynęła na dalsze losy spotkania, ponieważ ekipa z Villa Park grała spokojniej i mogła czekać na ruch swojego rywala. Pierwsza połówka była dosyć wyrównana, obie ekipy miały swoje okazje, by zmienić wynik spotkania, ale ostatecznie gole przed przerwą już nie padły.

Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie. Nadal mecz był wyrównany, choć częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Aston Villa. Taka gra przyniosła efekt w 64. minucie, gdy na 2:0 podwyższył Buendia.

Gdy wydawało się, że końcówka spotkania przebiegnie w spokojnym tempie, a Aston Villa sięgnie po trzy punkty, Leeds United zdobyło bramkę kontaktową. W 83. minucie nadzieje drużynie gości dał Bamford.

Gol dla Leeds spowodował, że w ostatnich minutach można jeszcze było liczyć na emocje, jednak żadna z drużyn nie potrafiła poważnie zagrozić rywalowi, a wynik nie uległ już zmianie. Po tym spotkaniu Aston Villa zameldowała się na jedenastym miejscu w tabeli z 25 punktami. Leeds jest czternaste z 17 oczkami na koncie.