Saudyjczycy postawili się Chorwatom, ale Kramarić załatwił sprawę

Andrej Kramarić

Arabia Saudyjska przegrała z Chorwacją (0:1) w meczu towarzyskim rozegranym w Ar-Riyad. Gola na wagę wygranej wicemistrzów świata strzelił Andrej Kramarić.

• Arabia Saudyjska do mundialu podejdzie jako zespół z jedną porażką w ostatnich ośmiu spotkaniach
  • Ekipa Herve Renarda uległa w środę Chorwacji (0:1)
  • Zespół Zlatko Dalicia jest niepokonany od pięć spotkań

Arabia Saudyjska zakończyła passę bez porażki

Arabia Saudyjska w środę po południu rozegrała ostatni mecz przed startem mundialu w Katarze. Dla ekipy Herve Renarda spotkanie z Chorwacją było próbą generalną przed potyczką z Argentyną, która odbędzie się w najbliższy wtorek. Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, bo team Zlatko Dalicia jest aktualnym wicemistrzem świata.

W pierwszej odsłonie pod względem posiadania piłki więcej do powiedzenia mieli Chorwacji. W każdym razie więcej sytuacji strzeleckich wypracowali sobie Saudyjczycy. Efektem tego była jednak tylko jeden celny strzał. Bliski zdobycia bramki w 28. minucie był Firas Al Buraikan, ale jego strzał został obroniony przez golkipera rywali.

Po zmianie stron ekipa Zlatko Dalicia opanowała sytuację. Zaczęła wypracowywać sobie przewagę nad rywalem, tworząc raz po raz zagrożenie pod bramką Mohameda Al Owaisa. W końcu w 74. minucie Andrej Kramarić skierował piłkę do siatki. Niemniej radość Hoffnheim szybko została ugaszona, bo VAR uznał, że zawodnik znalazł się na pozycji spalonej i jego trafienie zostało anulowane.

Kramarić dopiął jednak swego w 72. minucie. Zamienił na gola indywidualną akcję, oddając strzał z lewej nogi i golkiper rywali został zmuszony do kapitulacji. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i starcie zakończyło się skromną wiktorią Chorwatów. Chociaż jeszcze w końcówce gry Ivan Perisić zdołał pokonać bramkarza Saudyjczyków, ale został złapany na pozycji spalonej.