Powrót Evertonu, wygrane Bournemouth i Sheffield

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.02.2020 18:04

Yerry Mina  |  fot. Alexandr Kryazhev / Sputnik/ Hepta / Sport Pi

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Nie brakowało emocji w sobotnich meczach 25. kolejki Premier League. Trzy punkty na swoje konto zapisały drużyny Evertonu, Bournemouth i Sheffield United. Aż sześć goli padło natomiast w konfrontacji West Hamu z Brighton.

Najwięcej emocji przysporzył bez wątpienia pojedynek Watfordu z Evertonem. Gospodarze prowadzili w tym mecz już 2:0, ale w samej końcówce pierwszej połowy dwukrotnie na listę strzelców, doprowadzając tym samym do wyrównania, wpisał się Mina. W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Dopiero w ostatniej minucie zwycięskiego gola dla gości z Liverpoolu zdobył Walcott.

Bliski zdobycia trzech punktów był West Ham United, który przed własną publicznością dwukrotnie wychodził na dwubramkowe prowadzenie w meczu z Brighton. Goście grali jednak do końca i w ostatnim kwadransie uratowali cenny punkt.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosło Bournemouth, które u siebie pokonało 2:1 bezpośredniego rywala w walce o pozostanie w lidze Aston Villę. Dobrej formy z ostatnich meczów nie potwierdziło natomiast Newcastle United, które u siebie tylko bezbramkowo zremisowało z ostatnim w tabeli Norwich City.

Na uwagę zasługuje dziewiąta wygrana w sezonie Sheffield United, które skromnie 1:0 pokonało na wyjeździe Crystal Palace i awansowało na piąte miejsce w tabeli.

Bournemouth - Aston Villa 2:1 (2:0)
1:0 Billing 37'