Barcelona zgodnie z planem

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.12.2019 17:52

Luis Suarez  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Dwunaste zwycięstwo w tym sezonie odniosła w sobotę Barcelona, która pewnie 4:1 pokonała u siebie Deportivo Alaves.

Barcelona przystępowała do sobotniego spotkania z rywalem z Kraju Basków w roli murowanego faworyta. Pierwsza połowa potoczyła się zgodnie z planem.

Już w siódmej minucie bliski zdobycia efektownego gola z przewrotki był Arturo Vidal, ale jego uderzenie z kilku metrów obronił bramkarz rywali. Dani Pacheco musiał jednak skapitulować w 14. minucie. Po wyłożeniu piłki przez Luisa Suareza, uderzeniem z czternastu metrów piłkę w bramce umieścił Antoine Griezmann.

W kolejnych minutach Barcelona nadal dominowała, ale drugiego gola zdobyła dopiero tuż przed przerwą. W 45. minucie do siatki Alaves mocnym strzałem z prawej strony pola karnego trafił Vidal, a drugą asystę w tym meczu na swoje konto zapisał Suarez.

W 56. minucie niespodzianie Alaves zdobyło kontaktowego gola. Po zagraniu Rubena Duarte do bramki Dumy Katalonii trafił Lucas Perez. Barcelona odpowiedziała jednak trzecim golem. W 70. minucie gościom dał o sobie znać Lionel Messi, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Cztery minuty później było już 4:1. Tym razem piłka wylądowała w siatce po strzale Luisa Suareza z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego rywali. Wynik nie uległ już zmianie.

FC Barcelona – Deportivo Alaves 4:1 (2:0)

Alaves – Aleix Vidal, Martin

Barcelona: Ter Stegen – Alba, Umtiti, Pique, Roberto (85' Semedo) – Arturo Vidal, Busquets (79' De Jong), Alena – Messi, Suarez (85' Perez), Griezmann

Alaves: Pacheco – Martin, Ely, Navarro, Duarte – Aleix Vidal (86' Burke), Jimenez (53' Rioja), Pons, Garcia, Mubarak (70' Joselu) – Lucas Perez

Komentarze | 12 komentarzy

hablador | 21.12.2019 18:15

Ciężko się ogląda te wypociny. Niech wywalą już tego ozdobnika przy linii, bo ile można. Wynik się zgadza, ale uśmiechu na ryju nie ma.

Valverde out!

TteamWand | 21.12.2019 18:27

Akurat pierwsza połowa całkiem dobra, szybka gra, sporo sytuacji, tylko brakowało skuteczności. Potem klasycznie 15 min z totalnie straconą kontrolą nad meczem które mogło i w sumie powinno zakończyć się golem na 2:2 dalej Messi ratujący zespół z opresji indywidualnym zrywem i dobicie rywala.

Ale dziś nie o tym. Niesamowity przypadek Aleni. Gość po pierwszym ligowym meczu całkowicie na kilka miesięcy skreślony przez trenera i zrobiony kozłem ofiarnym słabego meczu z Bilbao. Potem przypadkowo wystawiony w meczu o nic i nagle okazuje się że potrafi grać ! A dziś wychodzi w pierwszym składzie i gra bardzo dobre 45min.
I druga kwestia to Semedo. Nie wiem ile jeszcze będziemy wierzyć w to że odpali...
Dalej tez nie rozumiem czemu po 4:1 nie ma kolejnych zmian tylko nasz treneiro czeka do 85 min.

Ermac | 21.12.2019 18:28

Przykro patrzeć jak widzę tak marnowany potencjał ludzki. Lepszy trener zrobiłby dzisiaj z tej ekipy walec do rozjeżdżania przeciwników.
Alena u szkoleniowca posiadającego umiejętność rozwijania piłkarza, np. Guardioli, po jednym sezonie byłby zawodnikiem na pierwszy skład każdego topowego klubu, jestem o tym przekonany, postęp widoczny gołym okiem, mimo że nie gra praktycznie wcale, w lidze zdaje się nie ma nawet 200 minut. To samo powoli schodzący Busi, który dziś pokazał, że rezerwy jeszcze są i piłkarsko ma wciąż sporo do zaoferowania, tylko potrzeba kogoś kto potrafi wykrzesać z niego to co najlepsze.
To jest dzisiaj największy problem Barcelony, nie ma na ławce trenera, który potrafi wyciągnąć z niej to co najlepsze.

Dobrze, że Umtiti wraca do formy, dzisiaj dobrze czytający grę, skuteczny w sytuacjach na wyprzedzenie, poza jedną sytuacją z Mubarakiem, bez błędów.

KapitanFCB | 21.12.2019 18:52

Mimo tego ze gramy na jakieś 20% możliwości i tak wygrana.

hablador | 21.12.2019 19:18

@Tteamwand

Masz 100% racji tą pierwszą połową, tyle, że jak Barca potem zamuli przez kolejne 30 minut to czar pryska i wracają koszmary. A u mnie dodatkowo występuje efekt kumulacji dziadostwa w kościach od początku sezonu 2018/19.

@Ermac

Jak tak dalej pójdzie, to zostaniesz jeszcze większą antyvalverdową zrzędą niż ja :)

RaulMadrid | 21.12.2019 20:49

Meczu nie widziałem, ale 3 asysty Luisa i bramka z karnego wyglada naprawdę nie dobrze, a świetnie. Suarez obok Benzemy to chyba najlepiej asystujący napastnik, no i może jeszcze Firminio choć ten jest nieco cofniety.

RaulMadrid | 21.12.2019 20:53

Swoją drogą to kogo kibce Barcy widział w miejsce Luisa? Lauren to chyba jednak trochę inny profil napastnika.

RaulMadrid | 21.12.2019 21:00

Swoją drogą to chłopaki chyba z dekadę nam zaraz stuknie nam dyskusjami na temat futbolu pod różnymi nickami.

Pozdro i wszystkiego dobrego.

Joker | 21.12.2019 21:04

Po 1.poł liczyłem, że z czystym sumieniem będę mógł chwalić zespół za ładną, momentami efektowną grę w ofensywie, no ale przez te 15-20 2.poł gdzie zespół totalnie stracił kontrolę nad meczem nie mogę tego zrobić, a jeszcze niewiele zabrakło żeby też stracił prowadzenie, bo była w ich poczynaniach jakaś dziwna panika po utracie gola(jakby z jakimś topowym rywalem grali), i gdyby nie błysk geniuszu Leo, który dziś miał trochę słabszy dzień, to ja nie wiem jakby to się skończyło, ale podejrzewa że albo było drżenie do ostatnich sekund o zwycięstwo, albo wręcz remis.

Ale mimo wszystko jakieś plusy trzeba wymienić, bo w tej 1.poł zespół fajnie się oglądało, z dużą swobodą stwarzali okazję, niestety też dość swobodnie je marnowali, jednak to była absolutna dominacja jakiej bym wymagał od takiego zespołu, przynajmniej w meczach u siebie.

Bardzo mi się podobał występ Griezmann'a, w sumie jak na niewypał transferowy to Francuz ma dobre liczby, hehe :) mega ambicję i zaangażowanie pokazał Vidal, od tego gościa zawsze można oczekiwać, że nie odpuści, że będzie ganiał jak nakręcony i tak też było dziś, plus sporo jakości w ofensywie no i bardzo ładny gol. Kolejny dobry występ Aleni, który potwierdza, że Valverde totalnie zwariował odpalając go na jakieś 3 czy nawet 4 sezony, kiedy to po porażce w 1.kolejce w Bilbao zupełnie przestał go wystawiać (rzadko nawet w kadrze na mecz był), a chłopak ma niesamowitą kontrolę piłki i zmysł do gry kombinacyjnej. Ok występ Busquetsa, fajne piłki dziś starał się rzucać, co by nie mówić o nim to jednak z Realem go bardzo brakowało, w tych kółeczkach i transportowaniu piłki od swojej bramki jest trudny do zastąpienia, zwłaszcza jak jeszcze Arthura nie było. Roberto bardzo solidnie, aktywnie w ofensywie, jak dla mnie w tej chwili gra lepiej niż Alba, który niby robi to co zwykle, ale albo to robi wolniej, albo mniej dokładnie, nie jest to Jordi z zeszłego sezonu. Stoperzy w miarę przyzwoicie, ustrzegli się większych błędów, a Umtiti był bardzo skuteczny w pojedynkach, wyprzedzał rywali i na niewiele im pozwalał.

Graczem meczu za to Suarez, gola co prawda tylko z karnego zdobył (druga sprawa, że akurat jemu koledzy jakiejś setki nie wypracowali), ale grał bardzo zespołowo, był cały czas pod grą, wychodził na piłki, świetnie dogrywał kolegom, z czego zanotował 2 asysty. Tak grającego Luisa bardzo lubię oglądać.

hablador | 21.12.2019 21:13