Verratti zawieszony za krytykowanie arbitrów

Marco Verratti
PressFocus Na zdjęciu: Marco Verratti

Marco Verratti został zawieszony jedno spotkanie Ligue 1 za krytykowanie pracy arbitrów po przegranym spotkaniu z Nantes w lidze francuskiej. PSG przegrało tamten mecz 1:3 tracąc do przerwy już trzy bramki. W drugiej połowie honorowego gola zdobył Neymar.

• Verratti nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu Ligue 1
  • Włoch został zawieszony za krytykowanie pracy arbitrów
  • W przypadku powtórzenia się sytuacji pomocnik PSG automatycznie otrzyma karę na kolejne spotkanie

Marco Verratti nie zagra w meczu z Niceą

Po końcowym gwizdku arbitra reprezentant Włoch został zaproszony przed kamery Canal+. W wywiadzie udzielonym francuskiej telewizji Marco Verratti w dość nieparlamentarny sposób wypowiadał się na temat pracy arbitrów. Wywiad odbił się szerokim echem zarówno w mediach francuskich jak i światowych. Sprawą postanowiła zająć się również komisja dyscyplinarna Ligue 1.

Pomocnik PSG wraz z przedstawiciele klubu udali się do siedziby głównej komisji, aby przedstawić swoją wersję zdarzeń oraz odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty.

Ostatecznie Verratti został zawieszony na jedno spotkanie ligi francuskiej. Oznacza to, że Włoch nie wystąpi w sobotę przeciwko Nicei. W przypadku, gdyby sytuacja powtórzyła się znowu, kara automatycznie aktywuje się na kolejne spotkanie.

Francuskie media spekulowały, że gracz Paris Saint-Germain może zostać zawieszony na cztery pojedynki ligowe biorąc pod uwagę, że dość często otrzymuje kary dyscyplinarne. W 368 występach w klubie ze stolicy Francji Marco Verratti otrzymał aż 115 żółtych kartek i pięć czerwonych, które za każdym razem były wynikiem otrzymania drugiego napomnienia.