Niecodzienny wyczyn Messiego dał PSG wygraną

Lionel Messi
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Paris Saint-Germain po raz trzynasty w tym sezonie zapisało na swoje konto komplet punktów. W niedzielne popołudnie paryżanie pokonali 3:1 na wyjeździe AS Saint-Etienne. Na uwagę zasługują trzy asysty Lionela Messi.

• Paris Saint-Germain w niedzielnym meczu 16. kolejki Ligue 1 pokonało 3:1 na wyjeździe AS Saint-Etienne
  • Trzy asysty w tym meczu na swoje konto zapisał Lionel Messi
  • Bramki dla PSG zdobywali Marquinhos (dwie) i Angel Di Maria

Messi dał trzy asysty

Paris Saint-Germain przystępowało do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta i od pierwszego gwizdka sędziego dominowało na boisko. Już w piątej minucie piłkę w bramce gospodarzy umieścił Neymar, ale gol nie został uznany, bowiem Brazylijczyk znajdował się na spalonym. Kilka minut później świetnej okazji do zdobycia gola nie potrafił wykorzystać Kylian Mbappe, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Tymczasem w 23. minucie gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Denis Bouanga, który trafił do siatki obroniony przez Donnarummę strzał jednego ze swoich kolegów. Piłkarze St. Etienne byli w tym meczu naładowani energią i nie oszczędzali rywali, kilkakrotnie dopuszczając się ostrych wejść. Efektem tego była także czerwona kartka dla Timothee Kolodziejczaka tuż przed przerwą.

W doliczonym już czasie gry PSG objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu Lionela Messiego z rzutu wolnego piłkę do bramki gospodarzy głową skierował Marquinhos. Kibice giganta ze stolicy Francji mogli więc nieco odetchnąć z ulgą.

W drugiej połowie podopieczni Mauricio Pochettino dążyli do rozstrzygnięcia rywalizacji na swoją korzyść, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza rywali. Etienne Green świetnie interweniował między innymi po strzałach Mbappe i Messiego.

Goście dopięli jednak swego w 73. minucie. W roli głównej wystąpił Angel Di Maria, który wykorzystał sytuację sam na sam po dograniu Messiego. Nie była to ostatnia asysta Argentyńczyka. W 90. minucie ponownie dograł piłkę Marquinhosowi, który ustalił wynik meczu na 3:1.

Kolejne ligowe spotkania obie drużyny czekają już w najbliższą środę. PSG zmierzy się przed własną publicznością z OGC Nice, podczas gdy St. Etienne zagra na wyjeździe ze Stade Brest.