Puchar Francji: Milik strzela dla Olympique Marsylia, sensacyjna porażka Stade Reims

Arkadiusz Milik
Pressfocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Wyniki 1/8 finału Pucharu Francji. Arkadiusz Milik zdobył bramkę w wygranym meczu z Montpellier. SC Bastia niespodziewanie wyeliminowała Stade Reims, do 1/4 finału awansowało również III-ligowe Versailles.

Sobota pełna niespodzianek

W sobotę odbyły się cztery mecze 1/8 finału Pucharu Francji, w których udział wzięły głównie drużyny z Ligue 2. Amiens FC pewnie poradziło sobie na wyjeździe z AS Nancy, już do przerwy prowadząc 2:0. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Inny drugoligowiec – Toulouse FC niespodziewanie przegrał z III-ligowcem Versailles 0:1. Gospodarze od 21. minuty zmuszeni byli grać w osłabieniu. Goście wykorzystali tą sytuację, w 79. minucie za sprawą Kapitbafana Djoco zdobywając bramkę na wagę niespodziewanego awansu do 1/4 finału.

Największą niespodzianką soboty była jednak porażka Stade Reims z SC Bastią. Do wyłonienia zwycięzcy w tym starciu potrzebne były jednak rzuty karne.

Dramatyczny przebieg miał również mecz Olympique Marsylia z Montpellier HSC. Marsylczyków w 74. minucie na prowadzenie wyprowadził Arkadiusz Milik, który zdobył już swoją czwartą bramkę w tym sezonie w rozgrywkach Pucharu Francji. Sześć minut później wyrównał Beni Makouana. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, które lepiej wykonywali marsylczycy. I w tej sytuacji Milik wpisał się na listę strzelców.

Wyniki meczów 1/8 finału Pucharu Francji:

AS Nancy – Amiens FC 0:2 (0:2)

Arnaud Lusamba (15′), Toluwalase Emmanuel Arokodare (38′)

Tolouse FC – Versailles 0:1 (0:0)

Kapitbafana Djoco (79′)

Stade Reims – SC Bastia 1:1 (1:0), w rzutach karnych 5:3 dla SC Bastia

Hugo Ekitike (37′) – Sebastien Salles Lamonge (71′)

Olympique Marsylia – Montpellier HSC 1:1 (0:0), w rzutach karnych 5:3 dla Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik (74′) – Beni Makouana (80′)