Lorient – PSG: wpadka dream teamu, Ramos z czerwoną kartką

Sergio Ramos

Paris Saint-Germain tylko zremisowało w meczu 19. kolejki Ligue 1 z Lorient (1:1). Podopieczni Mauricio Pochettino uratowali punkt rzutem na taśmę dzięki bramce zdobytej przez Mauro Icardiego.

• Paris Saint-Germain nie wygrało w środowy wieczór czwartego spotkania z rzędu
  • Aktualni wicemistrzowie Francji zostali zatrzymani przez ligowego outsidera
  • Bramka dla PSG padła dopiero w doliczonym czasie rywalizacji

Icardi uratował punkt PSG

Paris Saint-Germain przystępowało do potyczki z ekipą z dolnych regionów ligowej tabeli po zwycięstwie w Pucharze Francji nad Feignies-Aulonoye (3:0). Lorient miało natomiast na swoim koncie osiem z rzędu porażek. Tym samym ekipa Mauricio Pochettino wydawała się zdecydowanym faworytem.

Gospodarze w pierwszej odsłonie wyróżnili się świetnym nastawieniem taktycznym. Chociaż PSG dominowało, to Lorient dzielnie się przeciwstawiało. Tymczasem w 40. minucie bramkę zdobył Thomas Monconduit, popisując się świetnym strzałem pod porzeczkę. Po puierwszych trzech kwadransach rywalizacji pachniało zatem niespodzianką.

W drugiej odsłonie ekipa z Paryża szukała gola po próbach Georginio Wijnalduma, czy Angela Di Marii, ale bez efektu. Ładnym strzałem w 74. minucie oddał Lionel Messi, ale niecelny. Więcej szczęścia dopisało jego rodakowi Mauro Icardiemu. W doliczonym czasie spotkania Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie Aschrafa Hakimiego i uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

PSG kończyło zawody w dziesięciu, bo z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Sergio Ramos. Hiszpan pojawił się na boisku po przerwie. Pierwszy raz został ukarany w 81. minucie. Pięć minut później znów przewinił i musiał udać się przedwcześnie do szatni. Mimo wszystko w osłabieniu paryżanie zdołali uniknąć porażki.