Mistrz Francji rozbity na własnym stadionie

Piłkarze Nice
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Nice

Broniące tytułu mistrza Francji Lille OSC pozostaje bez zwycięstwa w nowym sezonie Ligue 1. W sobotnim spotkaniu 2. kolejki wysoko 0:4 przegrało u siebie z Nice.

Mistrz na kolanach

Mecz fatalnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już po pięciu minutach przegrywali 0:2. Goście z Nicei od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku i na prowadzenie wyszli w pierwszej minucie. Do siatki trafił wówczas Kasper Dolberg, który dobił obroniony przez bramkarza Lille strzał jednego ze swoich kolegów.

W piątej minucie Jardim ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Mario Lemina. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Lille. Tuż przed przerwą goście zdobyli jeszcze trzeciego gola. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z rywali wykorzystał Amine Gouiri.

W drugiej połowie jedenastka z Nicei dołożyła czwartego gola. W 64. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dolberg, który trafił do siatki po zgraniu piłki przez Dante po centrze z rzutu rożnego. Wynik 4:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.