Stade Rennes lepsze od Kanarków

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jednym piątkowym spotkaniu 22. kolejki francuskiej ekstraklasy Stade Rennes rzutem na taśmę pokonało FC Nantes, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie rywalizacji. Dzięki tej wygranej team z Bretanii umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli Ligue 1.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak na swoim stadionie w lidze po porażce z Olympique Marsylia. Z kolei goście mieli nadzieje na zrehabilitowanie się po przegranym boju z Girondins Bordeaux.

W pierwszej połowie rywalizacji toczonej na Roazhon Park żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Wynik rywalizacji został otwarty tuż po wznowieniu drugiej połowy, gdy piłkę do własnej siatki skierował Damien Da Silva. Nantes wyszło zatem na jednobramkowe prowadzenie.

Okazję do wyrównania gospodarze mieli w 71. minucie, gdy rzut karny egzekwował M’Baye Niang. Zawodnik Rennes swojej szansy jednak nie wykorzystał, ale na jego szczęście w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie znalazł się Raphinha, który dobił strzał swojego kolegi z zespołu, więc mieliśmy 1:1.

Goście po raz drugi w meczu na prowadzenie wyszli w 80. minucie, gdy bramkę zdobył Moses Simon. Ostatnie słowa należały jednak do Rennes. W doliczonym czasie najpierw do wyrównania doprowadził Benjamin Bourigeaud. Z kolei tuż przed końcem spotkania swojego drugie gola strzelił Brazylijczyka Raphinha i gospodarze wygrali 3:2.

Stade Rennes – FC Nantes 3:2 (0:0)

0:1 Da Silva 47′ (sam.)
1:1 Raphinha 71′