Dobra passa Marsylii, pogrom w Lyonie, dublet Mbappe: podsumowanie 6. kolejki Ligue 1

Gerson
PressFocus Na zdjęciu: Gerson

Wyniki 6. kolejki Ligue 1. Auxerre przegrało na swoim terenie z Marsylią 0:2. Dla gości to czwarta kolejna wiktoria. W drugiej konfrontacji Lyon zdecydowanie pokonał Angers 5:0. Na koniec Nantes przegrało z PSG 0:3. Dwa gole dla przyjezdnych zdobył Kylian Mbappe. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Marsylia za mocna dla Auxerre, świetny mecz Lyonu, bez niespodzianki w Nantes

Auxerre grało na swoim terenie z Marsylią. Goście szybko znaleźli sposób na defensywę rywali. Już w ósmej minucie gola dla OM po dobitce zdobył Gerson. Wynik spotkania na 2:0 dla przyjezdnych ustalił w końcowych fragmentach Chilijczyk Alexis Sanchez. Następnie Lyon podejmował Angers. Ten mecz nie miał wielkiej historii, a Les Gones pewnie triumfowali 5:0. Bramki dla triumfatorów zdobyli Karl Toko Ekambi (dwie), Alexandre Lacazette, Castello Lukeba i Moussa Dembele.

W trzeciej potyczce Nantes przegrało z PSG 0:3. Przed przerwą z podania Lionela Messiego skorzystał Kylian Mbappe. Sytuacja Kanarków skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy to z boiska za brutalny faul wyleciał Fabio. Kolejne bramki dla gości były tylko kwestią czasu. Dziesięć minut po zmianie stron znowu przypomniał o sobie Mbappe. Wynik meczu ustalił zaś Nuno Mendes.