Ligue 1: kapitalna seria Rennes, świetny mecz Mbappe i Neymara – podsumowanie 31. kolejki

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Wyniki 31. kolejki Ligue 1. W pierwszej konfrontacji Reims przegrało z Rennes 2:3. Goście są niepokonani na krajowym podwórku od 11 lutego. Mecz Clermont – PSG zakończył się wynikiem 6:1 dla gości. Po trzy gole zdobyli Kylian Mbappe i Neymar. Dobre zawody rozegrał też Lionel Messi. Argentyńczyk zanotował aż trzy asysty. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich potyczek.

Benjamin Bourigeaud bohaterem Rennes, PSG z pewnym zwycięstwem

O 17:00 Reims rozpoczęło spotkanie z Rennes. Goście przycisnęli pod koniec pierwszej połowy, a dwa gole zdobył Benjamin Bourigeaud. Podwyższył Martin Terrier. Gospodarze gonili wynik, ale dwie bramki (Maxime Busi, Jens Lys Cajuste z karnego) nie starczyły nawet do zainkasowania jednego oczka. Finalnie przyjezdni triumfowali 3:2.

Potyczka Clermont – PSG rozpoczęła się zgodnie z planem. Paryżanie wyszli na prowadzenie w szóstej minucie. Na listę strzelców wpisał się Neymar. Na 2:0 podwyższył Kylian Mbappe, a kontaktowego gola zdobył Jodel Dossou. Po zmianie stron goście nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Strzelili aż cztery bramki i ostatecznie zwyciężyli 6:1.