Ligue 1: świetna seria Rennes przerwana, niewykorzystana szansa Lille – podsumowanie 30. kolejki

Renato Sanches
PressFocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Wyniki 30. kolejki Ligue 1. W pierwszej sobotniej potyczce OGC Nice zremisowało z Rennes 1:1. Tym samym goście nie zanotowali piątej kolejnej wiktorii. Następnie Lille tylko zremisowało z Bordeaux 0:0, chociaż gospodarze od 35. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Mecz Saint-Etienne – Marsylia został przełożony z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich potyczek.

Remis w Nicei, niespodzianka na stadionie mistrza Francji

W pierwszym meczu OGC Nice grało u siebie z Rennes. Ostatecznie w tym spotkaniu padł wynik 1:1, a oba gole padły po przerwie. Marcin Bułka był rezerwowym bramkarzem w szeregach gospodarzy.

Lille rywalizowało z Bordeaux. Sytuacja gości skomplikowała się w 35. minucie. Wtedy to drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony, zobaczył Enock Kwateng. Gospodarze nie wykorzystali jednak tego faktu i bezbramkowo zremisowali z Żyrondystami. Goście cały czas są na ostatniej pozycji.

W trzeciej potyczce Saint-Etienne miało podejmować Marsylię. Mecz nie doszedł jednak do skutku z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.