Ligue 1: fatalne zachowanie bramkarza Clermont, grał Frankowski, znakomita passa Lille – podsumowanie 29. kolejki [WIDEO]

Axel Medina
PressFocus Na zdjęciu: Axel Medina

Wyniki 29. kolejki Ligue 1. W pierwszej sobotniej konfrontacji RC Lens wygrało z Clermont Foot 3:1. Pod koniec pierwszej połowy Djoco (golkiper gości) nie zauważył stojącego za nim rywala. Florian Sotoca wykorzystał to, odebrał mu piłkę i skierował ją do pustej bramki. Przemysław Frankowski rozegrał dla gospodarzy całe spotkanie. W drugim meczu FC Nantes przegrało z OSC Lille 0:1. Goście nie zaznali porażki w Ligue 1 już od 6 lutego. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich potyczek.

Coraz trudniejsza sytuacja Clermont, mistrzowie Francji na fali

W pierwszej dzisiejszej konfrontacji RC Lens grało u siebie z Clermont Foot. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili z rywalami 2:1. W drugiej części gry gola zdobył jeszcze Massadio Haidara, a gracze RC Lens triumfowali 3:1.

Goście przegrali po raz trzeci z kolei i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Frankowski spędził na murawie 90 minut, lecz tym razem nie poprawił swojego dorobku w punktacji kanadyjskiej.

W drugim meczu FC Nantes podejmowało OSC Lille. Mistrzowie Francji wyszli na prowadzenie w 41. minucie. Bramkę zdobył 20-letni obrońca Amadou Onana. Więcej goli już nie padło i finalnie Les Dogues skromnie triumfowali 1:0.