Ligue 1: PSG bliżej mistrzostwa, bezradny Lyon, koncert Milika – podsumowanie 28. kolejki [WIDEO]

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Wyniki 28. kolejki Ligue 1. W niedzielę rozegrano siedem spotkań. W pierwszej konfrontacji PSG pewnie wygrało z Bordeaux 3:0. Na dziesięć kolejek przed końcem paryżanie mają aż 15 oczek przewagi nad wiceliderem. Siódmą porażkę z kolei zanotowało zaś Angers, które przegrało z Reims 0:1. Ani jednego oczka nie zdobyli gracze Lyonu, którzy okazali się dużo słabsi od Rennes (2:4). W ostatnim spotkaniu Brest przegrał z Marsylią 1:4. Arkadiusz Milik asystował przy pierwszym trafieniu, a potem podwyższył na 2:0. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich potyczek.

Pewny triumf PSG, koszmar Angers, Brest bez szans w starciu z Marsylią

W pierwszej potyczce PSG grało u siebie z Bordeaux. Był to mecz lidera z ostatnią drużyną w tabeli. Nie było sensacji, a gracze z Paryża triumfowali 3:0. Potem Angers podejmowało Reims. Gospodarze od 34. minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Donisa. Ostatecznie to rywale wygrali 1:0.

Zwycięstwo zanotowali także gracze Morszczuków. FC Lorient pokonało bowiem na wyjeździe Clermont 2:0. W innym spotkaniu Metz bezbramkowo zremisowało z Lens. Przemysław Frankowski nie grał z powodu kartek. Strasbourg okazał się minimalnie lepszy od Monaco (1:0). Karol Fila nie zagrał dla gospodarzy ani minuty.

Lyon rywalizował z Rennes. Po ostatnim gwizdku sędziego było 4:2 dla gości. Na koniec dnia Brest grał na swoim boisku z Marsylią. Milik w trzeciej minucie zagrał w tempo do Gersona, który pokonał golkipera przeciwników.

W drugiej połowie Polak wpisał się na listę strzelców po uderzeniu głową. Z rożnego asystował mu Amine Harit. Milik został zmieniony w 70. minucie.

Ostatecznie goście triumfowali 4:1 (przy czwartej bramce asystę zanotował… bramkarz Pau Lopez). W tym momencie gracze OM są na drugim miejscu w tabeli Ligue 1.

Wyniki 28. kolejki

PSG – Bordeaux 3:0 (1:0)

Kylian Mbappe (24′), Neymar (52′), Leandro Paredes (61′)

Lyon – Rennes 2:4 (0:3)

Hamari Traore (59′ – gol samobójczy), Moussa Dembele (82′ – karny) – Benjamin Bourigeaud (11′), Baptiste Santamaria (13′), Lovro Majer (45+1′), Martin Terrier (49′)

Brest – Marsylia 1:4 (0:1)

Irvin Cardona (90+1′) – Gerson (3′), Arkadiusz Milik (63′), Amine Harit (71′), Cengiz Under (90+4′)