Ligue 1: niespodzianka w Monako, piękny gol w Angers, tylko kwadrans Milika – podsumowanie 26. kolejki [WIDEO]

Arkadiusz Milik
PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Wyniki 26. kolejki Ligue 1. Na niedzielę zaplanowano siedem spotkań. W pierwszej potyczce gracze Monaco niespodziewanie przegrali z Reims 1:2. Później Angers okazało się słabsze od Lens (1:2). Ozdobą spotkania była bramka na 1:0 Angelo Fulginiego, który kapitalnie huknął z dystansu. W innym meczu Troyes zremisowało z Marsylią 1:1. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku dopiero w 78. minucie. Natomiast w ostatnim spotkaniu Lyon przegrał z Lille 0:1. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich potyczek.

Monaco bez oczek, grali Frankowski i Milik, remis Marsylii

W pierwszym spotkaniu zawodnicy Monaco grali z Reims. Finalnie goście nieoczekiwanie triumfowali 2:1. Potem Angers podejmowało Lens. Gospodarze objęli prowadzenie po pięknej bramce Angelo Fulginiego.

W 74. minucie fatalnie zachował się bramkarz Angers, który nie złapał prostej piłki lecącej w jego kierunku. Przez to zrobiło się zamieszanie w polu karnym, a samobójcze trafienie zanotował Batista Mendy. Goście poszli za ciosem i triumfowali 2:1. Przemysław Frankowski (Lens) wszedł na boisko w 76. minucie.

Trzy punkty wywalczyli gracze Lorient, którzy skromnie ograli Brest. Remisami zakończyły się zaś spotkania Clermont – Bordeaux i Metz – Nantes.

W innym meczu Troyes grało z Marsylią. Milik rozpoczął to spotkanie tylko na ławce rezerwowych. Polak pojawił się na murawie na ostatni kwadrans. Finalnie Marsylia tylko zremisowała 1:1. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Olympique Lyon grał zaś z Lille. Ten mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla mistrzów Francji.

Wyniki 26. kolejki

Monaco – Reims 1:2 (0:0)

Wissam Ben Yedder (55′) – Kevin Volland (85′ – gol samobójczy), Nathanael Mbuku (90+3′)

Angers – Lens 1:2 (0:0)

Angelo Fulgini (49′) – Batista Mendy (74′ – gol samobójczy), Jonathan Clauss (77′)

Brest – Lorient 0:1 (0:0)