Osłabiony faworyt bez oczek, błąd nastolatka, skandal na koniec – podsumowanie 23. kolejki Ligue 1 [WIDEO]

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Wyniki 23. kolejki Ligue 1. Monaco wygrało z PSG 3:1. Przy drugiej bramce dla gospodarzy fatalnie zachował się 17-letni El Chadaille Bitshiabu. W szeregach gości z powodu kontuzji nie zagrali m.in. Lionel Messi i Kylian Mbappe. W drugim meczu Clermont przegrało z Marsylią 0:2. Spotkanie rozpoczęło się z blisko 50-minutowym opóźnieniem. Przed potyczką doszło do zamieszek wokół stadionu. Policja rozpyliła gaz łzawiący, przez który później zarówno zawodnicy, jak i kibice (na stadionie) nie mogli normalnie oddychać. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Monaco lepsze od PSG, Clermont bez formy

Monaco rywalizowało z PSG. Gospodarze już w czwartej minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców “wpisał się” Aleksandr Gołowin. Podwyższył Wissam Ben Yedder. Fatalnie w tej sytuacji zachował się defensor Bitshiabu.

Straty nieco zmniejszył Warren Zaire-Emery, ale ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do Monaco. Swojego drugiego gola zdobył bowiem Ben Yedder. Po zmianie stron rezultat tej konfrontacji już nie uległ zmianie. Monaco triumfowało 3:1 i tym samym zanotowało trzecią wiktorię z rzędu.

Potem Clermont podejmowało Marsylię. Potyczka finalnie doszła do skutku, chociaż w pewnym momencie stała pod bardzo dużym znakiem zapytania… W szeregach gospodarzy podstawowym defensorem był Mateusz Wieteska. Ostatecznie goście triumfowali 2:0. Clermont pozostaje bez ligowej wygranej od blisko jednego miesiąca.