Genialny Messi, fatalna postawa Troyes, szybka bramka: podsumowanie 22. kolejki Ligue 1

Christophe Galtier
PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

Wyniki 22. kolejki Ligue 1. PSG wygrało z Toulouse 2:1. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył pięknym uderzeniem zza pola karnego Lionel Messi. Po trzy oczka sięgnęli też gracze Lyonu, którzy zwyciężyli w delegacji Troyes 3:1. Gospodarze w pięciu poprzednich spotkaniach zainkasowali tylko jedno oczko. W ostatniej sobotniej konfrontacji Rennes – Lille padł wynik 1:3. Premierowy gol w tej potyczce (dla gospodarzy) padł już w pierwszej minucie. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

PSG, Lyon i Lille z trzema oczkami

PSG grało z Toulouse. Prowadzenie gościom dal sprytnym uderzeniem z wolnego Branco van den Boomen. Do wyrównania doprowadził strzałem z dystansu Achraf Hakimi. Decydujące trafienie należało do Messiego, który lewą nogą bardzo precyzyjnie przymierzył obok słupka.

W drugim spotkaniu gracze Lyonu rywalizowali w delegacji z Troyes. Les Gones stanęli na wysokości zadania i pokonali rywali 3:1. Bramki dla OL strzelali Bradley Barcola, Rayan Cherki i Alexandre Lacazette. Mateusz Lis był rezerwowym golkiperem w szeregach gospodarzy. W trzeciej konfrontacji Rennes – Lille do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. Ostatecznie to jednak goście triumfowali 3:1 i zainkasowali komplet oczek. Obecnie Les Dogues są na szóstym miejscu w Ligue 1.