Sobota w Ligue 1: niespodzianka w Troyes, koniec znakomitej serii

Przemysław Frankowski
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Wyniki 20. kolejki Ligue 1. Gracze Lens tylko zremisowali w delegacji z Troyes 1:1. Całe spotkanie w ekipie gości rozegrał Przemysław Frankowski. W drugiej sobotniej potyczce Marsylia podejmowała Monaco. Finalnie gospodarze zremisowali z przyjezdnymi 1:1. Tym samym Marsylia nie zanotowała siódmego kolejnego ligowego zwycięstwa. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Dwa remisy w sobotnich spotkaniach Ligue 1

Lens grało na wyjeździe z Troyes. Frankowski zaczął w podstawowym składzie gości. Wiceliderzy Ligue 1 tym razem zawiedli. W 50. minucie prowadzenie rywalom dał Yasser Larouci. Lens było stać jedynie na wyrównanie. Dobitka z 88. minuty Adriena Thomassona dała przyjezdnym tylko jedno oczko. Warto dodać, że Adam Buksa jest nadal kontuzjowany (Lens). Mateusz Lis (Troyes) był zaś rezerwowym golkiperem w szeregach Troyes.

Marsylia podejmowała Monaco. W 17. minucie niefortunnie interweniował Jordan Veretout, który skierował piłkę do własnej siatki. Zaraz po zmianie stron wyrównał Alexis Sanchez. Więcej goli w tej sobotniej konfrontacji już nie padło i oba kluby podzieliły się oczkami.