Sobota z Ligue 1: sześć goli w ciągu jednej połowy, znakomita seria Lens

Youssouf Kone
PressFocus Na zdjęciu: Youssouf Kone

Wyniki 14. kolejki Ligue 1. Gracze Ajaccio wygrali ze Strasbourgiem 4:2. Co ciekawe, wszystkie bramki padły już do przerwy. W drugiej sobotniej potyczce Angers przegrało z Lens 1:2 (czwarta kolejna wiktoria). Przemysław Frankowski zagrał cały mecz dla gości. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Znakomita pierwsza połowa w Ajaccio, Lens na fali

Gracze Ajaccio rywalizowali ze Strasbourgiem. Goście prowadzili dwoma golami, ale wtedy zaczął się show gospodarzy. Ajaccio w jedenaście minut zdobyło cztery trafienia i było 4:2. Po dwie bramki strzelili Jusuf Bilajli i Riad Nouri. Po zmianie stron wynik tej potyczki już nie uległ zmianie. Warto dodać, że Karol Fila (Strasbourg) jest nadal kontuzjowany.

W drugiej potyczce Angers podejmowało Lens. Frankowski wyszedł w podstawowym składzie gości. Przyjezdni potwierdzili dobrą formę i triumfowali 2:1. Łukasz Poręba przesiedział całe spotkanie na ławce, a Adam Buksa jest kontuzjowany (Lens).