Sobota z Ligue 1: siedem goli w meczu PSG, kapitalna “bomba” Messiego, asysta bramkarza [WIDEO]

Christophe Galtier
PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

Wyniki 13. kolejki Ligue 1. Gracze PSG wygrali z Troyes 4:3. W tym meczu nie brakowało emocji i pięknych goli. Bramkę na 2:2 mocnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu zdobył Lionel Messi. W szeregach gości rezerwowym golkiperem był Mateusz Lis. W drugiej sobotniej potyczce Strasbourg zremisowało z Marsylią 2:2. Pierwszego gola dla gości zdobył Bamba Dieng, który skorzystał z podania golkipera Pau Lopeza. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Znakomite widowisko w Paryżu, Troyes blisko niespodzianki, Marsylia bez przełamania

PSG grało z Troyes. Już w trzeciej minucie gola dla gości zdobył Mama Balde. Po pięknej asyście Neymara wyrównał Carlos Soler. Do przerwy mieliśmy 1:1 i nadzieję, że po zmianie stron padną kolejne gole. Tak też się stało. Po emocjonującym spotkaniu mistrzowie Francji triumfowali 4:3. Poniżej możecie zaś zobaczyć piękne trafienie Messiego, który jest w świetnej formie.

W drugiej potyczce Strasbourg rywalizował z Marsylią. W ósmej minucie Pau Lopez zagrał długą piłkę pod pole karne rywali. Przejął ją Bamba Dieng, a po chwili pokonał sprytnym uderzeniem golkipera Strasbourga. Na 2:0 podwyższył Issa Kabore. Gospodarzy stać było jednak na doprowadzenie do remisu i zainkasowanie jednego oczka. Tym samym goście czekają na kolejny triumf w Ligue 1 już od 30 września. Karol Fila (Strasbourg) jest kontuzjowany.