Duże emocje w meczu Ligue 1, bramka w samej końcówce

Sven Botman
PressFocus Na zdjęciu: Sven Botman

W spotkaniu pierwszej kolejki Ligue 1 OSC Lille zremisowało na wyjeździe z FC Metz 3:3 (1:2). Mistrzowie Francji od 56. minuty grali z przewagą jednego zawodnika i finalnie zdołali odrobić straty. Les Dogues są niepokonani w ligowych spotkaniach wyjazdowych od 8 listopada 2020 roku.

Niespodzianka do przerwy

Goście mogli objąć prowadzenie w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Ligue 1 już w dziesiątej minucie. Blisko był Jonathan Bamba, który główkował jednak ponad poprzeczką bramki FC Metz.

Niecały kwadrans potem mistrzowie Francji dopięli swego. Wtedy to Yusuf Yazici celnie dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a gola zdobył defensor Sven Botman.

Goście nie cieszyli się jednak długo z tego korzystnego dla siebie wyniku. Po pół godzinie gry było 1:1. Bramkę dla FC Metz strzelił Fabien Centonze, który skorzystał z pięknego dośrodkowania od swojego kolegi. Był nim zaś Thomas Delaine.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Matthieu Udol niespodziewanie wyprowadził FC Metz na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy wykończył piękną akcję swojego zespołu i dokładnym strzałem pokonał Leo Jardima.

Mistrzowie Francji zdołali odrobić straty

Siedem minut po zmianie stron po raz kolejny najgłośniej było o Botmanie. Tym razem obrońca OSC Lille niefortunnie interweniował i goście znaleźli się już w bardzo dużych opałach… Ostatecznie bramkę zapisano na konto Centonze.

Niedługo później czerwony kartonik zobaczył Kiki Kouyate i od tego momentu gospodarze musieli sobie radzić w dziesięciu. Wiele osób zadawało sobie pytanie, czy Les Dogues będą w stanie doprowadzić jeszcze choćby do wyrównania w niedzielnym spotkaniu…

Mistrzowie Francji w 59. minucie zdobyli gola kontaktowego. Ostatecznie trafienie Benjamina Andre po wideoweryfikacji nie zostało uznane z powodu spalonego.

Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry nie było już wątpliwości. Isaac Lihadji zagrał do Jonathana Ikone, a ten strzałem z pierwszej piłki zdobył gola kontaktowego. Chwilę potem na uderzenie zdecydował się Renato Sanches, lecz bramkarz FC Metz ostatecznie poradził sobie z tą próbą.

W doliczonym czasie gry bramkę po pięknej solowej akcji zdobył Burak Yilmaz i finalnie OSC Lille zremisowało z FC Metz 3:3.