Świetny mecz w Paryżu, atomowe uderzenie Messiego [WIDEO]

gracze PSG
PressFocus Na zdjęciu: gracze PSG

PSG w ramach 13. kolejki Ligue 1 wygrało u siebie z Troyes 4:3. Ozdobą spotkania była bramka na 2:2, którą soczystym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu zdobył Lionel Messi. Dla mistrzów Francji to już jedenasta wiktoria w tej kampanii.

• Zdecydowanymi faworytami sobotniego spotkania byli gospodarze, którzy mieli przed tym meczem 32 punkty (a goście tylko 13)
  • Potyczka rozpoczęła się niespodziewanie, ponieważ to gracze Troyes szybko wyszli na prowadzenie. Paryżanie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą
  • Po zmianie stron mistrzowie Francji udowodnili swoją wyższość i ostatecznie triumfowali 4:3

PSG lepsze od Troyes, świetny Messi

Według internetowych firm bukmacherskich, paryżanie mieli zanotować pewny triumf przeciwko Troyes. To jednak goście prowadzili od trzeciej minuty. Rony Lopes zauważył lepiej ustawionego kolegę, a Mama Balde pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Dobrze w bramce gości spisywał się jednak Gauthier Gallon. Troyes nie ograniczało się tylko do bronienia. W dziesiątej minucie goście wyszli z groźnym kontratakiem, ale strzał Lopesa został w porę zablokowany.

Mistrzowie Francji dopięli swego, a do wyrównania doprowadził Carlos Soler. Pomocnik PSG skorzystał z błyskotliwej asysty Neymara, minął golkipera przyjezdnych i skierował piłkę już do pustej bramki.

Kilka minut przed przerwą paryżanie mieli rzut wolny. Strzał Neymara został zablokowany, potem dobijali jeszcze Kylian Mbappe i Sergio Ramos, ale ostatecznie futbolówka nie znalazła się w siatce Troyes. Później jeszcze Gallon w fantastycznym stylu zatrzymał uderzenie głową Lionela Messiego.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo, jak pierwsza, a goście znowu znaleźli receptę na defensywę PSG. Mama Balde otrzymał piłkę od Wilsona Odoberta, obrócił się i pokonał włoskiego bramkarza PSG.

Radość kibiców Troyes nie trwała jednak długo. Chwilę później do wyrównania pięknym strzałem zza pola karnego doprowadził Messi.

Po godzinie gry paryżanie byli na prowadzeniu. Messi uruchomił podaniem Neymara, a ten ze stoickim spokojem zdobył trzeciego gola dla PSG.

Mistrzowie Francji szybko mogli zdobyć kolejne trafienie. Rewelacyjny rajd przeprowadził Neymar, który cudownie odegrał do Mbappe. Francuz przegrał jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Mbappe zrehabilitował się potem zdobywając gola na 4:2 z karnego.

Końcówka także dostarczyła emocji. W 88. minucie gola w zamieszaniu pod bramką gospodarzy zdobył Ante Palaversa. Ostatecznie jednak paryżanie utrzymali dobry dla siebie wynik i triumfowali 4:3.

W następnej kolejce gospodarze zagrają na wyjeździe z Lorient. Tymczasem piłkarze Troyes podejmą Auxerre.

Mateusz Lis był tylko rezerwowym bramkarzem w szeregach gości.