LM: Liverpool rozbił Genk

Mohamed Salah

Swoje drugie zwycięstwo w trakcie trwającej edycji Ligi Mistrzów zaliczyli w środowy wieczór zawodnicy Liverpoolu FC, pokonując w delegacji 4:1 KRC Genk. W związku z tym, że swój mecz wygrało też SSC Napoli , to angielska ekipa plasuje się na drugiej pozycji w tabeli grupy E.

Szósta obecnie ekipa ligi belgijskiej podchodziła do swojej potyczki po przegranym boju ze Standardem Liege. Team z Anfield Road w aż tak złych nastrojach nie był, ale faktem jest, że z Old Trafford wrócił ostatnio z remisem, co zostało przyjęte przez kibiców The Reds z poczuciem niedosytu.

Pierwsze trafienie meczu padło w momencie, gdy kibice jeszcze nie zdążyli się dobrze rozsiąść na swoich miejscach. W drugiej minucie spotkania wynik rywalizacji odkorkował Alex Oxlade-Chamberlain, oddając płaski strzał sprzed pola karnego, po którym piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

Tymczasem w ósmej minucie bliski doprowadzenia do wyrównania stanu rywalizacji był Paul Onuachu, ale na posterunku był Alisson, który w sobie tylko znany sposób zdołał zatrzymać zawodnika rywali. Jednocześnie po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miał miejsce rezultat 0:1.

Po zmianie stron Liverpool zdołał podwyższyć swoje prowadzenie. Po raz drugi do protokołu meczowego w rubryce zdobywcy bramek zapisał się Anglik Oxlade-Chamberlain. 26-latek tym razem wykorzystał podanie Roberto Firmino, kierując futbolówkę do siatki po strzale zewnętrzną częścią stopy.

Wynik starcia na Luminus Arena po raz kolejny zmienił się w 77. minucie za sprawą Sadio Mane. Senegalczyk sfinalizował koronkową akcję The Reds, zamieniając na gola podanie od Momo Salaha. Tymczasem dziesięć minut Egipcjan sam dokończył dzieło zniszczenia, chociaż chwilę później gospodarze strzelili honorowego gola.

KRC Genk – Liverpool FC 1:4 (0:1)

0:1 Oxlade-Chamberlain 2′
0:2 Oxlade-Chamberlain 57′