Szachtar ukarany za błędy, RB Lipsk pokazał klasę [WIDEO]

Piłkarze RB Lipsk

RB Lipsk pokonał wysoko Szachtar Donieck (4:0) w spotkaniu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ekipa Marco Rose zdominowała absolutnie team z Ukrainy.

• RB Lipsk zrewanżował się Szachtarowi za porażkę z wcześnia (1:4)
  • Niemiecki team na stadionie Legii Warszawa nie dał szans wiceliderowi ligi ukraińskiej
  • Bohaterem meczu został Christopher Nkunku, który strzelił gola i zaliczył asystę

Lipsk z awansem do fazy pucharowej

Szachtar Donieck przystępował z jasnym celem do starcia z RB Lipsk. Ukraiński team musiał wygrać, aby znaleźć się w fazie pucharowej elitarnych rozgrywek. Saksończykom natomiast wystarczał remis, aby znaleźć się w gronie 16 najlepszych klubowych ekip w Europie. Emocje były zatem gwarantowane. Tym bardziej że niemiecki team musiał wygrać, aby liczyć się w grze o triumf w grupie F.

Goście w pierwszej odsłonie dyktowali warunki gry. Przewaga RB Lipsk została udokumentowana jednym golem, który padł w 10. minucie za sprawą Christophera Nkunku. Francuz znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i strzałem z bliska skierował piłkę do siatki.

Zawodnicy gospodarzy przebudzili się dopiero w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, nie mając nic do stracenia. Aczkolwiek nie miało to przełożenia na zmianę wyniku. Tym samym na przerwę w lepszych nastrojach udali się przedstawiciele Bundesligi.

Tuż po zmianie stron niemiecki team podwyższył swoje prowadzenie. Na listę strzelców w 50. minucie wpisał się Andre Silva, który z ostrego konta dosłownie wepchnął piłkę do bramki. Na tym jednak Lipsk nie poprzestał i w 62. minucie Dominik Szoboszlai zdobył bramkę na 3:0. Szachtar był załamany.

Tymczasem w 68. minucie kolejne trafienie dla niemieckiej ekipy zaliczył Dani Olmo, stawiając kropkę nad “i”. Hiszpański zawodnik zasygnalizował jednocześnie, że jest gotowy na to, aby znaleźć się w kadrze na mundial w Katarze. Lipsk wygrał na stadionie Legia Warszawa 4:0 i z drugie miejsca awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.