Napoli – Rangers: Simeone katem Rangersów, grał Zieliński

Giovanni Simeone

SSC Napoli pozostaje zespołem niepokonanym w Lidze Mistrzów. Azzurri pokonali w środowy wieczór Rangers FC (3:0). Bohaterem spotkania został Giovanni Simeone, który okrasił występ dwoma golami.

• SSC Napoli zanotowało piąte zwycięstwo w sezonie
  • Azzurri poraz drugi z rzędu pokonali różnicą trzech goli Rangersów
  • W tej kampanii w Champions League neapolitańczycy strzelili 20 goli, a stracili cztery
  • Piotr Zieliński grał od 83 minuty

Napoli nie zwalnia tempa

SSC Napoli przystępowało do środowej batalii, mając już awans do 1/8 finału w kieszeni. Azzurri jednak zamierzali kontynuować passę zwycięskich meczów. Tymczasem Rangersi chcieli zrewanżować się ekipie z Serie A za porażkę (0:3) w drugiej kolejce.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszych 16 minutach gry. Dwie bramki zdobył Giovanni Simeone. Argentyńczyk pierwszego gola strzelił w 11. minucie, wykorzystując podanie Giovanniego Di Lorenzo.

Tymczasem bramka na 2:0 padła w 16. minucie. Tym razem Simeone popisał się celnym strzałem głową po centrze Mario Ruiego. Jednocześnie na przerwę ekipa Luciano Spallettiego udała się z bezpiecznym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie argentyński napastnik już w 52. minucie mógł skompletować hat-tricka. Na przeszkodzie Simeone stanął jednak golkiper rywali i cała akcja spełzła na niczym.

Gdy wydawało się, że wynik spotkania już się nie zmieni, to losy rywalizacji na 3:0 ustalił Leo Ostigard. Trzy punkty zainkasowali zatem neapolitańczycy. Napoli po rozegraniu pięciu kolejek legitymuje się 15 punktami.