Koszmar Atalanty! Orobici za burtą Ligi Mistrzów

Duvan Zapata i Merih Demiral
Pressfocus Na zdjęciu: Duvan Zapata i Merih Demiral

Niecodziennie, bo w czwartek został rozegrany mecz pomiędzy Atalantą i Villarreal. Wszystko przez śnieżycę, która nawiedziła Bergamo w środowy wieczór. Tym razem obie ekipy zapewniły kibicom świetny spektakl, który lepiej wspominać będą goście. Zespół z Serie A przegrał na własnym terenie 2:3 (0:2) i w lutym zagra jedynie w Lidze Europy.

• Atalanta przegrała mecz z Villarreal, który zadecydował o ostatecznym układzie tabeli w grupie F
  • Podopieczni Gasperiniego zawiedli swoich kibiców, którzy przez całe spotkanie dopingowali zespół
  • Tymczasem Żółta łódź podwodna płynie dalej i wkrótce pozna rywala w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Villarreal wywalczył awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Starcie w Bergamo świetnie ułożyło się dla Villarreal. Zespół Unaia Emery’ego wyszedł na prowadzenie już po trzech minutach. Wynik w meczu otworzył Danjuma, który wykorzystał błąd defensywy Atalanty i dopełnił formalności z kilku metrów. Kilka chwil przed przerwą Hiszpanie strzelili kolejnego gola, tym razem za sprawą Capoue. Francuz w solowej akcji zakręcił rywalami w polu karnym, po czym huknął nie do obrony pod samą poprzeczkę.

Po przerwie Villarreal znów pokonał golkipera Atalanty. Danjuma ustrzelił dublet, dzięki sprytnemu uderzeniu z linii pola karnego. Od tego momentu w piłkarzach Gasperiniego coś pękło. Do ostatniego gwizdka gospodarze często zmuszali rywala do głębokiej defensywy. Pomimo lepszej gry, strzelecką niemoc udało się zażegnać dopiero w 71. minucie. Na listę strzelców wpisał się Ruslan Malinowski, który zdobył gola niecodziennej urody po mocnym strzale z dystansu. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Duvan Zapata, jednak było zbyt mało czasu, żeby wywalczyć korzystny rezultat, gwarantujący dalszą grę w Lidze Mistrzów.

Stąd też Villarreal gra dalej w elitarnych rozgrywkach, natomiast Atalanta musi zadowolić się Ligą Europy.

Przeczytaj również: Zieliński pożegna się z Napoli?