LE: Arsenal i Valencia już awansowały?

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Arsenal po raz dziesiąty w swojej historii wygrał pierwszy mecz w europejskich pucharach, a w ośmiu z poprzednich dziewięciu przypadków awansował do kolejnej rundy. Pewna awansu wydaje się być także Valencia, który dopiero po raz drugi wygrała wyjazdowe spotkanie fazy pucharowej w stosunku 3:1.

Joao Felix z Benfiki został z kolejny najmłodszym strzelcem hat-tricka w historii Ligi Europy.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Ligi Europy:

8 – Arsenal awansował w ośmiu z dziewięciu przypadków, kiedy w europejskich pucharach wygrał pierwsze spotkanie, a jedynym wyjątkiem był dwumecz z Barceloną w Lidze Mistrzów w 2011 roku

8 – od początku poprzedniego sezonu Aaron Ramsey miał udział przy ośmiu golach w meczach Ligi Europy (sześć bramek, dwie asysty), więcej niż jakikolwiek inny zawodnik Arsenalu

6 – Napoli pozwoliło Arsenalowi na oddanie sześciu celnych strzałów w pierwszej połowie meczu Ligi Europy. Żadna inna drużyna w tym sezonie nie oddała więcej strzałów w pierwszej połowie w spotkaniach z Napoli w tym sezonie

2 – Valencia drugi raz w swojej historii wygrała w fazie pucharowej europejskich pucharów wyjazdowe spotkanie w stosunku 3:1. Poprzednim razem miało to miejsce przeciwko Glasgow Rangers w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1979/1980 i wówczas Che awansowali

19 lat 152 dni – Joao Felix z Benfiki Lizbona został najmłodszym zawodnikiem, który ustrzelił hat-trick w Lidze Europy. Wcześniej rekord ten należał do Marko Pjacy, który pięć lat temu zdobył trzy gole w meczu z Celtikiem