Gavi bohaterem El Clasico. Hiszpan zapisał się w historii

Gavi
Pressfocus Na zdjęciu: Gavi

Niedzielny wieczór był niezwykły dla FC Barcelony, na czele z Gavim, który został wybrany najlepszym zawodnikiem starcia z Realem Madryt. Duma Katalonii sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii, a młody Hiszpan zapisał się na kartach historii za sprawą swoich osiągnięć z finału.

• FC Barcelona rozgromiła w finale Superpucharu Hiszpanii Real Madryt 3:1
  • Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Gavi
  • Wychowanek Blaugrany pobił kilka rekordów

Gavi pisze najnowszą historię FC Barcelony

FC Barcelona całkowicie zdominowała Real Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii. Duma Katalonii wygrała 3:1 i w pełni zasłużenie sięgnęła po pierwsze trofeum pod wodzą Xaviego Hernandeza. Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie Gavi, a gola na 2:0 strzelił Robert Lewandowski. W drugiej połowie meczu wynik podwyższył Pedri, a bramkę na otarcie łez dla Królewskich zanotował Karim Benzema.

Gavi został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, co biorąc pod uwagę jego dorobek, było wyborem niemal oczywistym. Wychowanek Azulgrany zanotował gola i dwie asysty, a do tego harował w środku pola jak wół. Jak przekazał ekspert do spraw statystyk, znany pod pseudonimem MrChip, Hiszpan pobił również kilka rekordów.

18-latek został najmłodszym piłkarzem w historii, który strzelił gola i zanotował asystę w El Clasico. Ponadto został drugim piłkarzem w historii, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty w meczu Superpucharu Hiszpanii. Pierwszym był Giovanni w 1996 roku, gdy jego Barça mierzyła się z Atletico.

Barca udanie zrewanżowała się zatem Realowi Madryt za porażkę w poprzednim Klasyku, który Królewscy wygrali w La Liga 3:1.

Sprawdź też: FC Barcelona wyceniła Raphinhę. Kwota zwala z nóg