Wymęczone zwycięstwo Valencii

Carlos Soler
Pressfocus Na zdjęciu: Carlos Soler

Valencia pokonała Getafe 1:0 (1:0) w pierwszym meczu inauguracyjnej kolejki La Liga. Nietoperze od trzeciej minuty grały w osłabieniu, ale po szybko zdobytym golu zdołały wybronić się przed atakami gości.

Mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Valencii. W trzeciej minucie arbiter musiał już użyć VARu, aby przyjrzeć się przewinieniu Hugo Guillamon. Nie zawahał się i pokazał Hiszpanowi czerwoną kartkę. Wydawało się, że Nietoperzom będzie trudno zdobyć bramkę, ale w 10. minucie sędzia ponownie skorzystał z wideoweryfikacji. Dopatrzył się wtedy rzutu karnego dla gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Carlos Soler.

Za odrabianie wyniku wzięli się piłkarze Getafe, którzy od straty gola przez resztę meczu atakowali bramkę Valencii. W 21. minucie dobry strzał oddał Damian Suarez, ale interweniował Giorgi Mamardashvili. Do przerwy nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Druga połowa była całkowicie zdominowana przez Getafe. Goście zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, a Nietoperze nie zdołały oddać żadnego strzału. W 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jesus Gil Manzano. Goście jednak w dalszym ciągu atakowali bramkę rywala. W 82. minucie prawie doprowadzili do wyrównania, ale uderzenie Arambarriego trafiło w słupek. Końcowy wynik to 1:0.