Efektowny gol, pogrom w Sewilli, faworyt nie do zatrzymania – niedziela w La Liga

Alex Berenguer
PressFocus Na zdjęciu: Alex Berenguer

Wyniki 30. kolejki La Liga. W pierwszej niedzielnej potyczce Bilbao wygrało z Elche 2:1. Ozdobą meczu był piękny gol nożycami na 1:0 autorstwa Alexa Berenguera. Potem Betis wysoko ograł Osasunę 4:1. W szlagierze FC Barcelona pokonała na Camp Nou Sevillę 1:0. To szósta kolejna wiktoria Dumy Katalonii w La Liga. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich goli.

Baskowie lepsi od Elche, Osasuna bez szans, Barca przechyliła szalę wiktorii na swoją korzyść

W pierwszej konfrontacji Bilbao podejmowało Elche. Baskowie prowadzili od 34. minuty. Wówczas golkipera przyjezdnych efektownym uderzeniem z powietrza pokonał Alex Berenguer. W końcówce padły jeszcze dwie bramki. Finalnie Baskowie utrzymali prowadzenie i triumfowali 2:1. W drugim spotkaniu Betis wysoko zwyciężył z Osasuną 4:1.

Granada grała z Rayo Vallecano do końca i ze stanu 0:2 doprowadziła do remisu 2:2. Z kolei Valencia podejmowała Cadiz. Niespodziewanie Nietoperze podzieliły się oczkami z rywalami (0:0).

W hicie FC Barcelona rywalizowała na Camp Nou z Sevillą. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Duma Katalonii dążyła do odniesienia kolejnego zwycięstwa, a jej starania zostały nagrodzone. W 72. minucie FC Barcelona wyszła na prowadzenie dzięki bramce Pedriego. Jak się potem okazało, był to gol na wagę trzech oczek.