3. kolejka La Liga: fatalne wykonanie karnego, trzy gole w Andaluzji

gracze Sociedad
PressFocus Na zdjęciu: gracze Sociedad

Wyniki 3. kolejki La Liga. Elche przegrało z Sociedad 0:1. Po tym meczu najgłośniej jest o Mikelu Merino, który fatalnie wykonał rzut karny. Pomocnik Basków chciał uderzyć „panenką”, lecz bramkarz rywali wyczuł jego intencje. W drugiej potyczce Vallecano przegrało z Mallorcą 0:2. Na koniec Almeria była lepsza od Sevilli (2:1). Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców goli ze wszystkich potyczek.

Skromna wiktoria Sociedad, Sevilla bez oczek

Elche podejmowało Sociedad. Goście objęli prowadzenie w 20. minucie. Mogło być jeszcze lepiej, ale kwadrans potem karnego nie wykorzystał Merino. Gracz Sociedad chciał podciąć piłkę i trafić w środek bramki, ale golkiper Elche wyczuł jego intencje i pewnie złapał futbolówkę. To jednak nie przeszkodziło gościom zanotować skromnego triumfu na terenie Elche.

Rayo Vallecano grało z Mallorcą. Gospodarze nie skorzystali z atutu własnego stadionu i ostatecznie przegrali 0:2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli zaś Vedat Muriqi oraz Kang-In Lee.

Almeria rywalizowała na swoim terenie z Sevillą. Do przerwy było 1:1. Na trafienie Olivera Torresa odpowiedział Largie Ramazani. W drugiej połowie to gospodarze nieoczekiwanie przechylili szalę wiktorii na swoją korzyść i triumfowali 2:1.