La Liga: niespodziewany wynik w Madrycie, wyraźna dominacja Barcelony – podsumowanie 28. kolejki

gracze Sevilli
PressFocus Na zdjęciu: gracze Sevilli

Wyniki 28. kolejki La Liga. W niedzielę zostały rozegrane cztery mecze. W pierwszej konfrontacji Sevilla tylko zremisowała w delegacji z Rayo Vallecano 1:1. Następnie Real Betis pokonał Athletik Bilbao 1:0, a Sociedad ograło Alaves (1:0). W ostatnim dzisiejszym spotkaniu FC Barcelona pewnie pokonała Osasunę 4:0. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców wszystkich bramek.

Sevilla z jednym oczkiem, świetne spotkanie Dumy Katalonii

Na początek Sevilla grała w delegacji z Rayo Vallecano. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Oba gole padły po przerwie. Najpierw piłkę w siatce rywali umieścił strzałem w krÓtki róg Bebe. Kwadrans potem wyrównał Thomas Delaney.

W drugim spotkaniu Real Betis rywalizował z Athletikiem Bilbao. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0. W 20. minucie gola strzelił Borja Iglesias. Ten wynik utrzymał się już do samego końca i Baskowie nie zdobyli ani jednego oczka.

O 18:30 rozpoczęło się spotkanie Realu Sociedad z Deportivo Alaves. Gospodarze skromnie triumfowali 1:0. W ostatnim meczu FC Barcelona podejmowała Osasunę. Już po 45. minutach Katalończycy pewnie prowadzili 3:0. Finalnie gracze Xaviego zwyciężyli 4:0. Jedynego gola po przerwie zdobył zaś Riqui Puig.