Samobój w samej końcówce, problemy faworyta – La Liga

Mikel Oyarzabal
PressFocus Na zdjęciu: Mikel Oyarzabal

Wyniki 22. kolejki La Liga. Osasuna przegrała z Realem Madryt 0:2. Królewscy strzelili pierwszego gola dopiero w 78. minucie. Wcześniej po jedno oczko sięgnęli zawodnicy Sociedad, którzy zremisowali u siebie z Vigo 1:1. Baskowie prowadzili do 93. minuty, ale wtedy pechowo interweniował Robin Le Normand, który wpakował piłkę do własnej siatki. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Emocje w San Sebastian, sześć goli na Visit Mallorca Estadi, męczarnie Realu

Sociedad podejmowało Vigo. Prowadzenie Baskom już w piątej minucie dał Mikel Oyarzabal. Wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny dla siebie wynik, ale w końcówce trafienie samobójcze zanotował Le Normand i skończyło się na remisie 1:1. W drugiej potyczce Betis mierzył się z Valladolid. Do przerwy ekipa z Sewilli prowadziła 2:1. Po zmianie stron wynik się nie zmienił i Beticos zainkasowali trzy oczka.

Później Mallorca grała z Villarrealem. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Tino Kadewere. Trzeba zaznaczyć, że wcześniej błąd popełnił Raul Albiol, który za krótko zagrał do Pepe Reiny. Z kolei bramkarz gości popisał się nieudanym lobem. Gospodarze to wykorzystali, a 27-latek wpisał się na listę strzelców. W 21. minucie z boiska za uderzenie przeciwnika wyleciał zaś Manu Trigueros. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i po szalonym spotkaniu zwyciężyli 4:2.

Na koniec Osasuna podejmowała Real. Madrytczycy bardzo długo nie mogli znaleźć recepty na defensywę rywali. „Worek z bramkami” rozwiązał się w 78. minucie. Pierwszego gola zdobył Federico Valverde. Wynik spotkania na 2:0 dla aktualnych mistrzów Hiszpanii ustalił Marco Asensio.