La Liga: przełamanie Espanyolu, słaba postawa faworyta

Martin Braithwaite
PressFocus Na zdjęciu: Martin Braithwaite

Wyniki 17. kolejki La Liga. Getafe przegrało z Espanyolem 1:2. Co ciekawe, to pierwsza wiktoria Katalończyków od 16 października 2022 roku. W drugim niedzielnym meczu Almeria – Atletico niespodziewanie było 1:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Trzy piękne gole na Coliseum Alfonso Perez, Atletico zawiodło

Getafe grało z Espanyolem. Do przerwy było 1:1. W 62. minucie prowadzenie Katalończykom dał Javi Puado. Jak się finalnie okazało, było to trafienie na wagę kompletu oczek. Dzięki tej wiktorii goście wyprzedzili w ligowej tabeli swoich dzisiejszych rywali.

W drugim niedzielnym meczu Almeria podejmowała Atletico. Tutaj także po pierwszej odsłonie tego widowiska mieliśmy 1:1. Druga połowa zapowiadała się zatem znakomicie. Po zmianie stron rezultat już jednak nie uległ zmianie. Tym samym podopieczni Diego Simeone niespodziewanie stracili punkty na Estadio de los Juegos Mediterraneos.