La Liga: coraz większe kłopoty Sevilli, emocje w derbach

Isi Palazon
PressFocus Na zdjęciu: Isi Palazon

Wyniki 17. kolejki La Liga. Girona pokonała Sevillę 2:1. Goście są obecnie tuż nad strefą spadkową. Po zwycięstwo sięgnęli także gracze Sociedad, którzy ograli w derbach Bilbao 3:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Jeden gol na Estadio Jose Zorrilla, Sociedad z trzema oczkami

Valladolid grało z Rayo. W 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Isi Palazon. Ten sam zawodnik zrehabilitował się jednak po przerwie i dał przyjezdnym skromne zwycięstwo 1:0. W drugim spotkaniu Girona podejmowała Sevillę. Goście do przerwy byli bliżej zainkasowania kompletu punktów, a finalnie zostali z niczym. Tym samym Sevilla wciąż ma w tym sezonie zaledwie trzy wiktorie na koncie.

Spotkanie Osasuna – Mallorca zakończyło się po myśli gospodarzy, którzy skromnie zwyciężyli 1:0. Jedynego gola dla klubu z Pampeluny zdobył zaraz po zmianie stron Aimar Oroz. Sociedad podejmowało Bilbao. Finalnie gospodarze potwierdzili dobrą formę i triumfowali z lokalnymi przeciwnikami 3:1 (to czwarta kolejna wiktoria Realu).