La Liga: jeden gol w szlagierze, dobra seria Basków

David Silva
PressFocus Na zdjęciu: David Silva

Wyniki 16. kolejki La Liga. Atletico przegrało z Barceloną 0:1. Z powodu zawieszenia w tej potyczce nie zagrał Robert Lewandowski. Po zwycięstwo sięgnęli także gracze Sociedad, którzy ograli w delegacji Almerię 2:0. Dla Basków to trzeci kolejny triumf. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Baskowie na ścieżce zwycięstw, Sevilla z kompletem, Barca lepsza w hicie

Almeria stanęła w szranki z Sociedad. Goście byli faworytami, aczkolwiek długo nie mogli znaleźć recepty na defensywę rywali. Udało im się to dopiero w 47. minucie (bramka Davida Silvy). Wynik spotkania na 2:0 dla gości ustalił zaś kilka chwil potem Alexander Sorloth.

O 16:15 rozpoczęło się spotkanie Rayo – Betis. Ekipa z Sewilli wyszła na prowadzenie w siódmej minucie. Wówczas niefortunnie interweniował Ivan Balliu, który skierował piłkę do własnej siatki. Gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą trafienia Sergio Camello. Goście poszli jednak za ciosem i dzięki bramce Luiza Henrique byli bliżej zainkasowania trzech oczek. Po przerwie wynik się nie zmienił i przyjezdni wygrali.

Gracze Sevilli mierzyli się z Getafe. Do przerwy było 1:0, ponieważ przytomnie w polu karnym rywali zachował się Marcos Acuna. Gospodarze po zmianie stron utrzymali dobry wynik i finalnie triumfowali 2:1. Na koniec Atletico podejmowało Barcelonę. Katalończycy wygrali 1:0 (Ousmane Dembele) i w tym momencie mają trzy oczka przewagi nad Realem Madryt (po 16. kolejkach).