La Liga: Lewandowski nie trafił z karnego, Osasuna na fali

Ferran Torres
PressFocus Na zdjęciu: Ferran Torres

Wyniki 13. kolejki La Liga. FC Barcelona wygrała na swoim terenie z Almerią 2:0. Robert Lewandowski w siódmej minucie nie wykorzystał „jedenastki”. W innej konfrontacji Osasuna pokonała w delegacji Celtę 2:1. Ekipa z Pampeluny jest niepokonana od 17 października. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Bez goli na Coliseum Alfonso Perez, Valladolid z trzema oczkami, Barcelona liderem

Getafe podejmowało Cadiz. Ostatecznie gospodarze tylko zremisowali z rywalami z Kadyksu 0:0. Pod koniec potyczki atmosfera zrobiła się bardzo gorąca… W sumie sędzia pokazał aż trzy czerwone kartoniki (dwa dla zawodników gospodarzy i jeden dla piłkarza gości). Valladolid rywalizowało z Elche. Gospodarze wykorzystali atut własnego stadionu i triumfowali 2:1.

W spotkaniu Celta Vigo – Osasuna bohaterem klubu z Pampeluny okazał się Ezequiel Avila, który zdobył dwie bramki. Te trafienia dały zaś zwycięstwo gościom 2:1. Almeria była skazywana na pożarcie w wyjazdowym starciu z Barceloną. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grał Lewandowski. Polak w siódmej minucie zmarnował rzut karny. To nie przeszkodziło jednak Dumie Katalonii zainkasować trzech oczek (finalnie było 2:0 dla gospodarzy). Dzięki temu gracze Xaviego awansowali na pierwsze miejsce (Real Madryt zagra w tej kolejce w poniedziałek).