La Liga: sensacja w Madrycie, przełamanie Bilbao

David Garcia
PressFocus Na zdjęciu: David Garcia

Wyniki 12. kolejki La Liga. Real Madryt tylko zremisował z Gironą 1:1. Tym samym Królewscy nie zanotowali piątej kolejnej ligowej wiktorii. W innym spotkaniu trzy oczka zainkasowali zawodnicy Bilbao, którzy pokonali Villarreal 1:0. Baskowie wygrali po raz pierwszy w lidze od 30 września. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Zaskakująca postawa Osasuny, szok w Madrycie, jeden gol na San Mames

Osasuna mierzyła się z Valladolid. Ekipa z Pampeluny wygrała na swoim stadionie 2:0. Osasuna jest niepokonana od 17 października. Dzięki tej wiktorii gospodarze awansowali po swoim meczu na szóste miejsce. Real Madryt podejmował Gironę. Królewscy długo kazali czekać swoim kibicom na premierowe trafienie. Dopiero w 70. minucie trafił Vinicius Junior. Do sensacyjnego wyrównania z karnego doprowadził Cristhian Stuani. Królewscy tym razem już nie odpowiedzieli i niespodziewanie stracili oczka.

Zawodnicy Bilbao grali z Villarrealem. Jedynego gola w tej konfrontacji zdobył w 59. minucie Inaki Williams. Dzięki temu Baskowie triumfowali 1:0. W czwartej potyczce Sociedad podejmował Betis. Tutaj o końcowym wyniku zadecydowały dwie bramki. Juan Cruz i Borja Iglesias dali zaś Beticos trzy oczka.