Barcelona bez kluczowego piłkarza w El Clasico?

Jordi Alba
PressFocus Na zdjęciu: Jordi Alba

FC Barcelona do niedzielnego spotkania z Realem Madryt może przystąpić poważnie osłabiona. Z powodu kontuzji na murawie może zabraknąć Jordiego Alby.

  • W niedzielę FC Barcelona zmierzy się na Camp Nou z Realem Madryt
  • W katalońskim zespole może zabraknąć Jordiego Alby, który doznał kontuzji podczas meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów
  • Badania wykazały zwichnięcie kostki prawej nogi

Jordi Alba kontuzjowany. Może nie zagrać z Realem

Występ doświadczonego obrońcy stoi pod znakiem zapytania z powodu urazu, którego nabawił się podczas środowego spotkania Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów. Jak informuje Sport, wstępne badania wykazały zwichnięcie kostki w prawej nodze.

Jordi Alba w środowy wieczór był jednym z wyróżniających się zawodników Barcelony, która odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji Ligi Mistrzów. To właśnie po jego dośrodkowaniu zwycięskiego gola dla Dumy Katalonii zdobył Gerard Pique. UEFA uznała go najlepszym piłkarzem tego meczu.

Po zakończeniu spotkania Alba spotkał się w strefie mieszanej z dziennikarzami. Przybył do niej z okładem lodu na prawej kostce. W czwartek okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że pod znakiem zapytania stawia jego występ przeciwko Realowi Madryt.

Nieobecność Alby byłaby dużym problemem dla trenera katalońskiego zespołu Ronalda Koemana. 32-letni piłkarz odgrywa bowiem fundamentalne znaczenie i wydaje się być aktualnie nie do zastąpienia.

Zobacz także: Przed El Clasico: dobre wiadomości dla Ancelottiego

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:05.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze