Fan Espanyolu nie mógł znieść cieszących się fanów Barcelony. Czekają go poważne konsekwencje

Fani Espanyolu nie potrafili zareagować z klasą po zakończeniu derbów z Barceloną (4:2). Przerwali celebrację rywali, nierzadko zachowując się agresywnie. Kataloński Sport ujawnił tożsamość jednego z wandali, który zepsuł kamerę. Jak się okazało, był to jeden z polityków, który musi już zapomnieć o tej ścieżce kariery.

Kibice Espanyolu podczas derbów z Barceloną
PressFocus Na zdjęciu: Kibice Espanyolu podczas derbów z Barceloną
  • FC Barcelona w niedzielę wygrała mistrzostwo po zwycięstwie w derbach z Espanyolem (4:2)
  • Fani gospodarzy po ostatnim gwizdku wtargnęli na boisko, by przerwać celebrację rywali
  • Jednym z nich był Yago Darnell Bruguera, który miał nadzieję zostać politykiem

Jeden z fanów Espanyolu może zapomnieć o karierze polityka

Kibice – czy może raczej “kibice” – Espanyolu nie popisali się w miniony weekend. Przegrali derby z Barceloną (2:4), co było dla nich bolesne z wielu względów. Prestiżowa porażka oznaczała nie tylko coraz trudniejszą sytuację Papużek w walce o utrzymanie, ale i przypieczętowała tytuł mistrzowski dla odwiecznych rywali zza miedzy. Gdy piłkarze Blaugrany rozpoczęli świętowanie po ostatnim gwizdku, wspomniani “fani” wtargnęli na murawę, gdzie mogło dojść do niebezpiecznych scen.

Jeden z nich zniszczył kamerę, a scena obiegła światowe media. Kataloński Sport zdołał zidentyfikować chuligana. Okazał się nim Yago Darnell Bruguera. 28 maja miał on wystartować w wyborach samorządowych w Sant Joan Despi. Znajdował się na dziewiątym miejscu na liście Partii Ludowej, ale ta poprosiła go już o wycofanie swej kandydatury. Jego zachowanie potępił też sam burmistrz miasta Barcelona. Wydaje się zatem, że Darnell musi zapomnieć o lokalnej karierze polityka z powodu wybuchu wściekłości po przegranej swej ulubionej drużyny.

Espanyol na cztery kolejki przed końcem zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej strefy brakuje Papużkom aż czterech punktów. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Rayo Vallecano.