Ataki Betisu nie poskutkowały

Nabil Fekir
Pressfocus Na zdjęciu: Nabil Fekir

Betis tylko zremisowało 1:1 w meczu 2. kolejki La Liga z Cadiz. Gospodarze stworzyli sobie mnóstwo okazji, ale wykorzystali tylko jedną z nich, dlatego musieli pogodzić się z podziałem punktów.

Faworytem rywalizacji był oczywiście zespół Betisu, ale mecz nie zaczął się po myśli gospodarzy. W 11. minucie arbiter po analizie VAR przyznał rzut karny Cadizowi. Do futbolówki podszedł doświadczony Alvaro Negredo, który z jedenastu metrów pokonał bezradnego Ruiego Silvę.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie Edgar Gonzalez przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Juanmi umieścił ją w siatce. Cadiz nie chciał się pogodzić z utratą prowadzenia, ale dobrą okazję zmarnował Alarcon, trafiając w słupek. W 37. minucie bliskim zdobycia gola był Fekir, ale strzał Francuza został sparowany przez bramkarza na obramowanie bramki.

W drugiej połowie oglądaliśmy zmasowane ataki Betisu. Piłkarze z Sewilli posyłali jednak często piłkę obok bramki, a gdy już strzał okazywał się celny, to dobrze bronił Ledesma. Ostatecznie mimo wielu okazji gospodarzy nie oglądaliśmy więcej bramek. Końcowy wynik to 1:1.